Náš moderný svet je nepredstaviteľný bez elektriny. Všetky komunikačné, osvetľovacie a elektrické zariadenia vyžadujú elektrickú energiu z verejnej siete alebo z nabíjateľných batérií. Ale aká je alternatíva pre spotrebiteľov, ak dôjde k výpadku napájania zo zásuvky? Ako sa dá vyrobiť toľko potrebnej elektriny, keď nie je v blízkosti žiadne elektrické vedenie? V takýchto prípadoch ponúkajú alternatívu na dodávku energie rôzne generátory energie, ako sú dieselové generátory, solárne moduly a veterné generátory. Pri zamračenej oblohe a počasí bez vetra však zostáva dieselový generátor jedinou alternatívou.
Slovo “generátor” pochádza z latinčiny (generare = vygenerovať). Keď dnes hovoríme o generátoroch, máme na mysli stroje, ktoré vyrábajú elektrickú energiu premenou mechanickej energie. Používa sa princíp elektromagnetickej indukcie. Z fyzikálneho hľadiska je princíp činnosti elektromotora opačný; to prevádza elektrickú energiu na kinetickú energiu.
Elektrické generátory sa často používajú ako núdzové generátory alebo generátory elektrickej energie. Ako hnacie stroje takýchto núdzových generátorov energie sa prednostne používajú dieselové motory. V mnohých oblastiach verejného života je zo zákona potrebné zabezpečiť výkonné núdzové zdroje energie, aby sa udržali v prevádzke životne dôležité oblasti nezávisle od elektrickej siete. Napríklad v nemocniciach sa dieselové generátory spustia automaticky, keď dôjde k zlyhaniu verejného napájania.
Obnoviteľná energia sa v dnešnom energetickom trhu stáva čoraz dôležitejšou . Vďaka svojej jedinečnej, nevyčerpateľnej potencii a konkurencieschopnej dostupnosti je obnoviteľná energia najpokrokovejším zdrojom energie našej doby. Náš profesionálny poradca vám ukáže spôsob, ako prispieť k spotrebe energie šetrnej k životnému prostrediu a zároveň profitovať .
1. Veterný generátor
2. Batériová skrinka
3. Dieselový generátor energie – elektrocentrála
4. Solárne moduly
Technické údaje:
• napájanie 8 až 20 kVA
• jednosmerné napätie 48 V
• monitorovanie a riadenie prostredníctvom sietí GSM, GPRS a Ethernet
• systém šetrí palivo a znižuje prevádzkové náklady
• modulárna štruktúra v kontajnerovej forme
• optimálna pre telekomunikačné systémy, ktoré
sú vzdialené od priemyselných sietí.
Slnko je naším najväčším dodávateľom energie. Vytvára radiačnú energiu, ktorá môže opakovane pokryť svetové energetické potreby. Tento enormný energetický potenciál, ktorý nám poskytuje slnko, je už niekoľko rokov využívaný ako obnoviteľný zdroj energie a je používaný napríklad aj na zásobovanie kozmickej lode energiou. Väčšinou sú solárne články založené na monokryštalickom alebo polykryštalickom kremíku, ktoré sú zostavené do modulov, ktoré premieňajú slnečnú energiu na elektrický prúd a môžu byť pripojené do siete alebo sa využívať na osobné použitie.
Solárny panel DEin je vyrobený z jednotlivých solárnych článkov (fotovoltaických článkov). Solárne články produkujú v dopadajúcom svetle elektrické napätie. Tento proces sa nazýva fotovoltaika.
RID vyvíja vysoko účinné solárne moduly s pyramidálnym povrchovým profilom . Viacnásobným lomom sa dosahuje maximálne využitie aj pri slabom slnečnom svetle . Tým je zaistená vysoká účinnosť a trvanlivosť solárnych článkov . V závislosti od prostredia je životnosť solárneho modulu RID približne 25 rokov. Ponúka rôzne typy možností montáže s prispôsobenými systémami. Montážne systémy môžu byť inštalované na strechu alebo na podlahu. Montážne rámy RID sú navrhnuté a vhodné pre extrémne poveternostné podmienky. Systémy sú inštalované s rôznymi uhlami sklonu. Optimálny uhol sklonu je medzi 30 a 40 stupňami. Montážne stojany RID sú vhodné aj pre rôznych výrobcov solárnych modulov. Naše montážne stojany RID je možné plánovať a používať individuálne. Kvalitné systémy sú tiež vybavené najmodernejšou technológiou pri montáži fotovoltaických systémov.
Veterné generátory premieňajú kinetickú energiu vetra na elektrickú energiu . Najmä v oblastiach so stredným až silným vetrom. Veterné generátory sú veľmi účinným a lukratívnym spôsobom výroby elektriny .
Veterné mlyny RID s kapacitou 3,5 alebo 5 kW sú ideálne nielen ako doplnok , ale čoraz viac ako hlavný zdroj pre napájanie vzdialených objektov . Vďaka veľmi robustnej konštrukcii, ľahkej údržbe a vynikajúcemu pomeru ceny a výkonu sú veterné mlyny RID dobrou alternatívou k iným zdrojom energie . Veľký priemer rotora a digitálna elektronická riadiaca jednotka umožňujú efektívne napájanie aj pri slabom vetre.
Poradíme vám, ako si vybrať správnu elektrocentrálu.
Kontaktný formulár: